A méhpempő tárolása és adagolása

mehpempo-tarolasa

A méhpempő nem csak egy egyszerű táplálékkiegészítő, hanem egy igazi természeti csoda, amely gazdag tápanyagokban és számos egészségügyi előnnyel rendelkezik. Azonban annak érdekében, hogy ezeket az előnyöket kihasználjuk, fontos megfelelően tárolni és adagolni ezt a kivételes anyagot. Ebben a blogbejegyzésben részletesen megvizsgáljuk, hogyan kell tárolni és adagolni a friss méhpempőt, valamint miért lehet hatásfokban jobb választás, mint a kapszula formájában történő fogyasztás.

A friss méhpempő tárolása

A friss méhpempőt megfelelő körülmények között kell tárolbi az optimális hatások elérése érdekében:

  1. Hűvös és sötét helyen: A friss méhpempőt hűtőben kell tárolni, és közvetlen napfény sem érheti huzamosabb ideig.
  2. Az oxidáció elkerülése érdekében érdemes légmentesen lezárható tartályokban vagy üvegedényekben tárolni. A friss méhpempő gyorsan elveszítheti hatóanyagait, ha hozzáfér a levegőhöz. Ezért fontos, hogy huzamosabb ideig nem hagyhatjuk szobahőmérsékleten lezáratlanul.
  3. Elkerülendő a közvetlen hő és nedvesség: Kerüld a hőforrásokat és a nedvességet. A hő és a nedvesség gyorsítja a méhpempő romlását és csökkenti hatásfokát.

A friss méhpempő tárolása mellett adagolás mértéke is fontos:

A legelső fontos tudnivaló az, hogy a napi 1-2 gramm méhpempőt – alkalmazási területtől függetlenül – legjobb reggel és éhgyomorra kell beszedni. Viszont az, hogy mire kell figyelni a szedése mellett, alapvetően attól függ, hogy mit akarunk kezelni, vagy milyen célt akarunk elérni. Fontos figyelembe venni azt a tényt, hogy bár vannak egészen jó méhpempőt tartalmazó készítmények, de a tapasztalatok szerinti legjobb eredményeket csak a természetes, tiszta méhpempővel lehet elérni.

A friss méhpempő adagolásánál is érdemes néhány alapelveket betartani:

  1. Kezdetben kisebb adagok: Ha először fogyasztod a friss méhpempőt, kezdd kisebb adagokkal. Figyeld meg, hogyan reagál rá a szervezeted, majd fokozatosan növeld az adagot az igényeidnek megfelelően.
  2. Reggel vagy este: A friss méhpempőt általában reggelente vagy este fogyasztják. Reggelente segíthet felébredni és fokozni a napindító energiát, míg esténként segíthet a relaxációban és az alvásminőség javításában.
  3. Üres gyomorra vagy étkezés után: A friss méhpempőt üres gyomorra vagy étkezés után is fogyaszthatod. Javasolni szoktuk az üres gyomorra való fogyasztást, hogy a szervezet jobban felszívja az anyagokat, de sokan inkább az étkezés után fogyasztják, hogy enyhítsék az esetleges emésztési kellemetlenségeket.
  4. Konzisztencia fontossága: Az adagolás során figyelj a méhpempő konzisztenciájára. A friss méhpempőnek általában krémes vagy pépes állagú kell legyen, és szép sárgás színűnek kell kinéznie.

Adagolás belsőleg tiszta formában:

• Felnőtteknek: 1-2 gramm/nap
• Gyermekeknek: 0,5 gramm/nap
• Ajánlott a teljes felszívódásig a nyelv alá helyezni általában reggel, éhgyomorra, 20-30 perccel étkezés előtt. Egész évben fogyasztható.

Íze savanykás, kesernyés. Mézzel keverhető?

Fontos tudni, hogy a méhpempő íze nem méz ízű, sokkal inkább kesernyés, savanykás, így gyerekek általában nem részesítik előnybe. Ezért gyakran merül fel
a kérdés, hogy mézbe keverve hogyan használható a méhpempő.

• 2%-os koncentrációban 10 gramm tiszta méhpempőt 500 gramm mézzel keverve.
• Ajánlott adagolás gyermekeknek és felnőtteknek 1-2 kiskanál/nap. Gyermekek elől elzárva tartandó.

Miért jobb a friss méhpempő, mint a kapszula?

Most pedig térjünk rá, hogy miért lehet hatásfokban jobb választás a friss méhpempő, különösen a kapszula formájában kapható változatokhoz képest:

A friss méhpempő az eredeti, természetes formájában tartalmazza az összes értékes tápanyagot, amelyeket a méhek kiválasztanak. A kapszulákban található méhpempő kisebb koncentrációban tartalmazza ezeket az anyagokat, mivel a feldolgozási folyamat során veszteségek keletkeznek.

A friss méhpempő gyorsabban és hatékonyabban szívódik fel a szervezetben, mivel nem tartalmaz semmilyen adalékot vagy töltőanyagot, amelyek lassíthatnák a felszívódást. Ezáltal a friss méhpempőt közvetlenül és teljes mértékben hasznosíthatjuk.

A természetes formájában fogyasztott méhpempő a legfrissebb és legtisztább, így biztosak lehetünk abban, hogy a lehető legnagyobb egészségügyi előnyöket nyújtja.

Záró Gondolatok

A friss méhpempő valóban egy természeti kincs, amelyet megfelelő tárolással és adagolással tudunk a legjobban kihasználni. Az optimális hatások elérése érdekében mindig ügyelj a megfelelő tárolásra és a helyes adagolásra. Ezenkívül, ha választanod kell a friss méhpempő és a kapszula között, tartsd szem előtt, hogy a friss méhpempő magasabb koncentrációban tartalmazza az értékes anyagokat, és gyorsabban szívódik fel, így jobb választás lehet az egészséged támogatásában. Ne feledd, mindig kérj tanácsot egy szakértőtől vagy orvostól, ha bizonytalan vagy az adagolás vagy a friss méhpempő fogyasztása kapcsán. A helyes gyakorlatokat betartva a friss méhpempő egy valódi egészségforrás lehet az életedben.

Kapcsolódó cikkek:

Propolisz és méhpempő
Méhpempő gyógyhatásai

Méhpempő kapszula vagy friss méhpempő?

Méhpempő előnyei: természetes egészségügyi csoda

Méhpempő termékeinket ide kattintva is elérheted.


JÓ TANÁCSOK A TERMELŐI MÉZ ÉS MÉHÉSZETI TERMÉKEK FOGYASZTÁSÁHOZ

  • Attól a termelőtől vegyél mézet és egyéb méhészeti terméket, akit ismersz, akiben megbízol!
  • Érdemes meggyőződni arról, hogy ténylegesen méhészkedik vagy csak felvásárolja és tovább adja a mézet.
  • méz természetes velejárója a kristályosodásMinden mézfajtának, virágból eredően és fruktóz-glükóz-szacharóz arányából kiindulva megvan a sajátos kristályosodási formája és ideje. Van olyan méz, mely akár évekig folyékony marad (pl. akác) és van mely kitermeléskor még folyékony, barna, de idővel fehér, krémes állagú (pl.: repce) vagy szemcsésesn kristályosodó ( pl. hárs), akár ketté váló mézfajta (pl.: napraforgó, melynél a megkristályosodott és folyékonyréteg elkülönül)
  • A kristályos mézet ismét folyékonnyá lehet tenni, ha meleg vizes fürdőbe teszed.
  • Ne tedd a mézet azonnal a forró teába, csak akkor, amikor már a tea langyos lett! A méz 40 Celsius fok felett elveszti az összes pozitív hatóanyagát!!
  • méz, propolisz, szárított virágpor nem romlik meg!
  • méhpempő íze nem méz ízű, hanem enyhén kesernyés, savanykás. Hasonlóan a propolisz íze is keserű utóízű.